O schronisku

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do pobytu w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Rozdzielu, w mikroklimacie porównywalnym przez naukowców do rabczańskiego, z dala od wszelkiego przemysłu, w otoczeniu porośniętych lasami wzgórz Beskidu Wyspowego.
Nasze schronisko zaliczane jest do najwyższej, tj. pierwszej kategorii przeznaczonej dla tego typu obiektów całorocznych. Obiekt jest placówką całoroczną, będącą doskonałym miejscem wypoczynku oraz idealną bazą do poznawania uroków Beskidu Wyspowego czy Pogórza Wiśnickiego. Niewątpliwymi atrakcjami pobytu w Rozdzielu będą wędrówki znakowanymi szlakami pieszymi lub rowerowymi, liczne zabytki kultury sakralnej ( np. XV wieczny Kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej należący do światowego dziedzictwa kultury UNESCO) i świeckiej (np. Zamek Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu), pomniki przyrody (Rezerwat Przyrody Kamionna, Kamienie Brodzińskiego, Kamień Grzyb i inne). Miłośników białego szaleństwa zaprasza położona nieopodal (3 km) stacja narciarska „Laskowa” (www.laskowa-ski.pl) oraz w Limanowej (16 km) (www.lysagora.eu). Dla aktywnych ruchowo w odległości ok 400 metrów od schroniska znajduje się boisko do piłki nożnej. W pobliskiej Limanowej można skorzystać z nowoczesnego ośrodka rekreacji (tj. krytej pływalni, bowlingu, sali do gry w sqasha i innych www.plywalnia.limanowska.pl). Na terenie należącym do Schroniska można zorganizować sobie biesiadę ze śpiewem przy ognisku, pieczeniu kiełbasek i grillowych specjalności. Pasjonatów historii najnowszej niewątpliwie zaciekawią rozsiane po okolicznych wzgórzach cmentarze - pamiątki z Bitwy Limanowskiej (1914 r).
 

Nasze Schronisko...

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Rozdzielu działa od 1963r. Najpierw jako schronisko sezonowe organizowane w Szkole Podstawowej a od 1979r. jako samodzielna placówka w miejscu "starej szkoły". Schronisko położone jest przy drodze gminnej o niewielkim natężeniu ruchu ok 300 m. od drogi wojewódzkiej Bochnia - Limanowa.

 

on-line: 2, wizyt: 392714
Realizacja: